Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfafalFal Çeşitleri Nelerdir?

Fal Çeşitleri Nelerdir?

Fal çeşitleri nelerdir? Konusunda bilgi edinmek isteyenler yazımızın içeriğini okuyabilirler. Çok eski tarihlere dayanan fal bakma olayı özellikle Osmanlı Döneminde yaygınlaşmıştır. Fakat ortaya çıkış zamanı Osmanlı Döneminden de öncedir. Farklı şekillerde bakılan falın pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilinenleri;

  • Kahve falı
  • Katına falı
  • Bakla falı
  • Tarot falı
  • El falı
  • Su falı
  • İskambil falı
  • Yıldızname

Hepsinin bakılış şekli birbirinden farklıdır. Ancak falın kimler tarafından bakıldığı çok önemlidir. Manevi hissiyatı yüksek olan kişilerin baktığı fallar kesin sonuçlar verir. Örneğin Yıldızname ve su falı gibi falların eğitimli ve bu alanda uzmanlaşmış kişiler tarafından bakılması gerekir.

Fal Çeşitlerinin En Popülerleri

Bazen gelecek ile ilgili sıradan bir merak, bazen çekilen aşk acısı kişileri fal baktırmaya yönlendirir. Fal çeşitlerinin en popülerleri arasında olan kahve falı ise toplumda en yaygın bakılan fal türüdür. Fal bakan kişiler genellikle kahve telvesinin oluşturduğu şekillerden yola çıkarak yorumlarda bulunur. Hem eğlence amaçlı hem de şimdiki zaman ve gelecek ile ilgili yorumlar içerir. Bazı kişilerin manevi güçleri çok güçlü olduğu için baktıkları fal kesinlikle çıkmaktadır.

falcilik-10 Fal Çeşitleri Nelerdir?

Kahve falı kadar popüler fallardan bir tanesi de tarot falıdır. Tarot falı, özel kartlar ile bakılan ve kişinin kart desteğinden çektiği kartlara göre yorumlanan bir faldır. Bakan kişinin önemi kadar baktıran kişinin kart seçimindeki enerjisi de önemlidir. Yüzyıllardır bakılan falın güçlü ve doğru sonuçlar verdiği bilinir. Tarot falı özellikle yakın gelecek ile bilgi veren bir faldır. 3 adet kart seçilerek bakılır. Sağdaki kartlar mevcut olayı anlatırken soldakiler genellikle kişinin hayallerini ve planlarını simgeler.

Kişinin Hayatını Anlatan Fal Çeşitleri

Bazı fal çeşitleri kişinin sadece yakın geleceğini anlatırken bazı fallar da kişinin doğumundan ölüm anına kadar hayatında yaşayacağı her şeyi kapsamaktadır. Kişinin hayatını anlatan fal çeşitleri arasında yıldızname ve yıldız haritası bulunur. Yıldızname, kişinin anne adı, doğum tarihi ve eğer biliniyorsa doğum saati ile yapılan hesaplamalar sonucunda bakılır. İş hayatı, özel hayatı, sağlık durumu gibi pek çok konuda bilgiler verir. Yıldızname astrolojik bir fal bakımıdır ve geçmiş, gelecek ve şu anı kapsamaktadır. Yıldız haritası ise doğum haritası olarak bilinir ve tıpkı yıldızname gibi kişinin kişisel bilgileri ile bakılır.

Aşk Falı Çeşitleri

Çoğu insan aşk ile ilgili geleceğini öğrenmek ister. Aşk falı çeşitleri olarak katina, bakla, iskambil falları sayılabilir. Katına falı, harita benzer bir uygulamadır ve 65 karttan oluşan bir deste yardımı ile bakılır. Seçilen kartlara göre yorumlamalar yapılır. Türkiye’de oldukça popüler hale gelen katina falı son dönemlerin en çok tercih edilen fal türüdür. Aşk hayatı ile ilgili gelişmelerde yol gösterici niteliğe sahiptir.

falcilik-12 Fal Çeşitleri Nelerdir?

Özellikle Hindistan ve Mısır’da çok popüler olan bakla falı ülkemizde de aşk ile ilgili gelişmeleri bildirir. Bakla falında özel taşlar ve nohut kullanılır ve anlamları birbirinden farklıdır. Aşk hayatında sorun yaşayan ve sorunların nasıl çözümlenmesi gerektiğine dair bilgiler almak isteyenler bakla falı baktırabilir. İskambil falı da kartla bakılan bir tür faldır. 52 kart arasından seçilen kartların yorumlanması yapılır. Geçmiş ve gelecekle ilgili bilgiler verdiği gibi aşk hayatının şimdiki durumu ile ilgili de bilgiler vermektedir. Tıpkı bakla ve katina falına benzer özellikte olup aşk hayatında yaşanan olumsuzlukların çözüme kavuşması için bilgiler içerir.

Fal çeşitleri arasında en bilinenlerinden bir tanesi de el falıdır. Her insanın avuç içinde bazı çizgiler bulunur ancak bu çizgilerin hepsi kişiden kişiye değişmektedir. Avuç içindeki çizgiler kişinin doğum, ölüm ve yaşam zamanlarının kesişme noktasını gösterir. El falına bakmayı herkes bilemeyebilir. Ancak bazı falcılar bu konularda ustalaşmışlardır ve doğru tespitler yaparlar. Avuç içindeki çizgiler kişinin yakın ve uzak geleceğiyle ilgili bilgileri verir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

En çok okunan